Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Sezon na... zakup pontonu


  • Please log in to reply
2877 replies to this topic

#1861 OFFLINE   lukk

lukk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Łukasz

Posted 08 December 2018 - 10:30

Kółka plastikowe są ogólnie w porządku na ubitą ziemię czy beton/asfalt. Przy drobnych kamyczkach już jest dużo gorzej, przy piachu masakra, zwłaszcza z silnikiem na pawęży:

-zapadają się,
-piach wchodzi do ośki i po kilku razach trzeba rozbierać i czyścić,

-To, że kółka są na stałe mocowane do pontonu to z drugiej strony minus, bo mokry piach przykleja się do kółek wewnątrz i jest praktycznie nie do wyczyszczenia. Potem cała torba na ponton jest w piasku.

 

Przy zdejmowanych kółkach można je po złożeniu pontonu opłukać w wodzie i po kłopocie.


Edited by lukk, 08 December 2018 - 10:32.

  • jbk likes this

#1862 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 08 December 2018 - 13:16

Kółka plastikowe są ogólnie w porządku na ubitą ziemię czy beton/asfalt. Przy drobnych kamyczkach już jest dużo gorzej, przy piachu masakra, zwłaszcza z silnikiem na pawęży:

-zapadają się,
-piach wchodzi do ośki i po kilku razach trzeba rozbierać i czyścić,

-To, że kółka są na stałe mocowane do pontonu to z drugiej strony minus, bo mokry piach przykleja się do kółek wewnątrz i jest praktycznie nie do wyczyszczenia. Potem cała torba na ponton jest w piasku.

 

Przy zdejmowanych kółkach można je po złożeniu pontonu opłukać w wodzie i po kłopocie.

To wszystko się zgadza. Coś za coś.



#1863 OFFLINE   tom1984

tom1984

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Posted 09 December 2018 - 10:15

Witam serdecznie czy mógłby się wypowiedzieć jakiś posiadacz pontonu nawipoland, ktoś kto uzytkuje lub użytkował? Przymierzam się do kupna MP300PP, wydaje się solidny no i jest z grubszego materiału niż np Kolibri, a przede wszystkim z polskiej firmy a nie z Ukrainy

#1864 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,226 posts
  • LokalizacjaRzeszów

Posted 09 December 2018 - 11:07

Cześć,

 

jeden kolega jak kupował Nawipolanda, to mu mówili, że nie ma co za kolibri przepłacać, bo to to samo z jednej fabryki tak samo dobre, drugi, jak kupował to już gadka była "eeee stare kolibri to było to, a te teraz dużo gorsze i z cieńszego materiału...i w ogóle kolibri się nie umywa...". Kupił poniższy model 270, nawet na stronie producenta jest napisane, że materiał 950g/m2, więc gdzie ta "grubość" materiału co mu wciskali. Osobiście nie przepadam za takim marketingiem w sklepach.

Dodatkowo jak przyjrzeć się podłodze i aluminiowym okuciom przez które podłoga pracuje, pawęży z wyfrezowanym napisem NawiPoland, prowadnicom ławek, zaworom oraz olinowaniu dookoła pontonu, to tak samo wykonane elementy znajdziemy w pontonach Bark i prędzej bym uwierzył, że Bark jet producentem tych pontonów niż Kolibri.

https://anmur.eu/Pon...-zielony-p47977


Edited by Apioo, 09 December 2018 - 11:19.


#1865 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,164 posts

Posted 09 December 2018 - 11:11

Dlatego pontony od Mawerica, wg mnie wypadają najlepiej.

#1866 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaPruszków

Posted 09 December 2018 - 13:02

Nie wiecie czy u nas można gdzieś kupić cos w tym stylu na dziób pontonu ?Attached File  bez-imeni-1_10.jpg   71.68KB   16 downloads


Edited by -YAN-, 09 December 2018 - 13:13.


#1867 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 09 December 2018 - 13:03

Dlatego pontony od Mawerica, wg mnie wypadają najlepiej.

 

 

Dzięki za reklamę :)

 

Witam serdecznie czy mógłby się wypowiedzieć jakiś posiadacz pontonu nawipoland, ktoś kto uzytkuje lub użytkował? Przymierzam się do kupna MP300PP, wydaje się solidny no i jest z grubszego materiału niż np Kolibri, a przede wszystkim z polskiej firmy a nie z Ukrainy

 

Tak w woli sprostowania, albo jak wolisz wyprowadzenia z błędu, po za dopiskiem  "poland" te pontony nie mają nic wspólnego z produkcją polską.

Co do jakości się nie wypowiadam , natomiast jest klon ukraińskiego pontonu , parę lat temu były sprowadzane do Polski przez firmę ukraińską bez jakichkolwiek opłat i sprzedawane na podstawie ukraińskiego paragonu ze sklepu.



#1868 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 09 December 2018 - 13:05

Nie wiecie czy u nas można gdzieś kupić cos w tym stylu na dziób pontonu ?

 

A możesz się określić , co potrzebujesz ????????



#1869 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,164 posts

Posted 09 December 2018 - 17:46

Dzięki za reklamę :).

Nie, to nie jest reklama, ponieważ mi za to nie płacisz. To rekomendacja, bym powiedział... Pontony, które sprzedajesz są naprawdę dobre. Od 6 lat pływałem na wszystkich jakie u nas są dostępne, prócz dziwolągów typu Yamaha, Honda i inne tego typu. Miałem obawy jak kupowałem twój, ale jest naprawdę dobrze. Dziwię się, że ludzie dalej szukają jakiś ukraińskich.

Aaaa. Jest kilka rzeczy, które można dodać i zrobić lepiej, ale materiał i jakoś wykonania, rekompensuje niedociągnięcia.

Edited by count_martin3z, 09 December 2018 - 17:48.


#1870 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 09 December 2018 - 18:57

Martin zawsze może być lepiej, kazdemu nie dogodzisz. Mnie osobiście dętka maverica leży bdb. Jednak osobiście wolał bym ja kupić bez żadnych elementów poprzyklejanych. I uzbroić po swojemu. Bo np linka wkoło jest mi potrzebna ja dziura w moście... i przeszkadza w przyklejaniu centralnie relingow , ale zaś jest ona niezbędna aby był.certyfikat na detke. Tak samo boczny ocieracz , fajnie że jest , ale zaś przeszkadza w mych pomyslach przyklejania czegoś w tym.miejscu. I tak zawsze coś. :) jakoś jak dla.mnie jest mega. Zamiast skupiać się mistrzowie na gramaturze 900 czy 950. To polecam skupić się na miejscu w środku- przestrzeni użytkowej, dziobie aby był w D , olowkach. Kwestie typu uchwyt , knaga itp. To są pierdoly.
  • rafaldslbi likes this

#1871 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,164 posts

Posted 09 December 2018 - 19:01

Martin zawsze może być lepiej, kazdemu nie dogodzisz. Mnie osobiście dętka maverica leży bdb. Jednak osobiście wolał bym ja kupić bez żadnych elementów poprzyklejanych. I uzbroić po swojemu. Bo np linka wkoło jest mi potrzebna ja dziura w moście... i przeszkadza w przyklejaniu centralnie relingow , ale zaś jest ona niezbędna aby był.certyfikat na detke. Tak samo boczny ocieracz , fajnie że jest , ale zaś przeszkadza w mych pomyslach przyklejania czegoś w tym.miejscu. I tak zawsze coś. :) jakoś jak dla.mnie jest mega. Zamiast skupiać się mistrzowie na gramaturze 900 czy 950. To polecam skupić się na miejscu w środku- przestrzeni użytkowej, dziobie aby był w D , olowkach. Kwestie typu uchwyt , knaga itp. To są pierdoly.

Nie wymieniam, bo każdy ma swoje upodobania. Dla mnie stock jest kozak.

#1872 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 09 December 2018 - 19:13

@siarq - linka w koło to wymóg bezpieczeństwa, nazywa się to linia życia i bez tego nie ma szans na certyfikat. ( tu się wszystko zgadza ) , co do ocieracza tu nie ma problemu można nie kleić tylko jak zostawisz ponton przycumowany do pomostu to przetrzesz go w miejscu styku np z balem. Woda kołysze i nawet przy małych falach tarcie występuje.

Mimo szczerych chęci nie da się wszystkim dogodzić, jedni chwalą, że dostają knagę i rolkę inni "a na chu... mi ta rolka .:) Taka kolej rzeczy.

 

@count_martin3z - chętnie posłucham, co można dodać , a co zrobić lepiej. Jestem otwarty a sugestie i z góry dziękuję.

   

#1873 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 posts
  • LokalizacjaPruszków

Posted 09 December 2018 - 19:19

A możesz się określić , co potrzebujesz ????????

Dodałem fotkę wyżej.



#1874 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 09 December 2018 - 19:26

Wiem Panie Rysku, dla tego wszystkich nie da.rady uszczęśliwić:) miałem promarine 330. Plywalem.na kolibri 330 pr0marine 360. Jeden diabeł inny kolor ino . waskie , na dziobie postawisz aku i miejsca nie ma. Teraz we dwóch z cały mandzurem jest miejsca Full. W mojej opinii to jak pisałem. 90cm nie mniej uzytkowej szerokosci , Alu podłoga, dziób D . Kil, olowki. Reszta to pikus

#1875 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 09 December 2018 - 19:53

92b7f6c465da40cdmed.jpg



#1876 OFFLINE   tom1984

tom1984

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Posted 09 December 2018 - 20:46

Hmmmm, być może maweric są najlepsze ale swoje kosztują, a Kolibri, bark, nawipoland to bardzo podobne pieniądze, na rybomanii przedstawiciel firmy nawipoland mówił że to polska firma, nie powiedziałem że są produkowane w Polsce bo wiadomo że teraz wszystko klepie się w Chinach, zastanawiam się niech ktoś doradzi który z tych trzech producentów kupić, budżet max 1700 złoty, ponton minimum 300cm i twarda podłoga, bez kila.

#1877 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,367 posts
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Posted 09 December 2018 - 21:04

Kup kolibrii, sprawdzona marka, dużo osób pływa i są zadowoleni . ( moje zdanie )


  • godski likes this

#1878 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,164 posts

Posted 09 December 2018 - 21:53

Hmmmm, być może maweric są najlepsze ale swoje kosztują, a Kolibri, bark, nawipoland to bardzo podobne pieniądze, na rybomanii przedstawiciel firmy nawipoland mówił że to polska firma, nie powiedziałem że są produkowane w Polsce bo wiadomo że teraz wszystko klepie się w Chinach, zastanawiam się niech ktoś doradzi który z tych trzech producentów kupić, budżet max 1700 złoty, ponton minimum 300cm i twarda podłoga, bez kila.

To kup najlepszego Chińczyka.

Uchwyty są tam gdzie trzeba? Podłoga ci odpowiada? Kształt dzioba też?

#1879 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,226 posts
  • LokalizacjaRzeszów

Posted 09 December 2018 - 22:01

Musisz sam zdecydować. 

 

NawiPoland MP300PP
Szerokość 150cm
Burta 40cm
Materiał 1100g/m2
Podłoga typu książka

Kolibri KM300
Szerokość 160cm
Burta 42cm
Mariał 950 g/m2
Podłoga listewkowa lub typu książka

Kolibri KM300D
Szerokość 160cm
Burta 42cm 
Materiał 1100g/m2
Podłoga pełna sklejkowa, składana z paneli
Posiada Kil, ale z 500zł więcej niż poprzednie.


Edited by Apioo, 09 December 2018 - 22:03.


#1880 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Posted 09 December 2018 - 22:10

Kup kolibrii, sprawdzona marka, dużo osób pływa i są zadowoleni . ( moje zdanie )

 

Kolega ma kolibri 330 i już trochę się poddaje . Fakt taktem jest na wędkowaniu często i za każdym razem jest rozkładany , w czterech miejscach ucieka powietrze . Balony trzymają , w dwóch miejscach przy podłodze na styku z  balonem na szwach robi psssssss ;)  i w oby dwóch narożnikach przy podłodze z pawężą ucieka okropnie powietrze. Mamy zamiar odkleić całą pawęż wyczyścić , wymyć , odkazić  ;) i na nowo przykleić , może macie jakieś sprawdzone kleje . Pewna pani z Tokarexu po krótkiej rozmowie stwierdziła że naprawa kosztowała by jakieś 500 zł + koszty przesyłki , cosiko mi się zdaje że to trochę przy drogo jak na taką naprawę